Otistik Bireyler Spor Eğitim Projesi (OSEP) Başarıyla Tamamlandı
30 Mayıs 2017 07:32

OSEP(Otistik Bireyler Spor Eğitim Projesi) Gazi Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Rekreasyon Bölümü’nün organize ettiği, başkanlığını Prof. Dr. Suat Karaküçük’ün, proje yürütücülüğünü Doç. Dr. Beyza Merve Akgül’ün, yardımcılığını ise Zeynep Fırat’ın yaptığı proje 2009 yılından beri devam eden bir projedir. Proje kapsamındaki etkinlikler Gazi Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi öğrencilerinin gönüllü katılımıyla gerçekleşmektedir. 1 Ekim 2016 – 28 Mayıs 2017 tarihlerinde devam eden projeye bu yıl 60 otistik çocuk katılmıştır. Önümüzdeki yıl katılımın arttırılması hedeflenmektedir.

Üniversite-Halk işbirliğinin güzel bir örneği olan ve büyük ilgi gören proje bu dönem dâhilindeki etkinliklerini sonlandırmıştır. Projeyi başarıyla tamamlayan otistik bireylere, onların birebir eğitmenliklerini yapan Fakültemiz öğrencilerine ve projeye emeği geçenlere katılım ve teşekkür belgeleri Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Mehmet Günay, diğer konuklar ve ailelerimiz tarafından verildi.

Katılımcı aileler, üniversitemiz imkânlarıyla gerçekleştirilen projeden memnuniyetlerini ve teşekkürlerini büyük bir içtenlikle ve dualarıyla dile getirerek, proje ile çocuklarındaki olumlu gelişmelerin beklediklerinin üzerinde olduğunu belirttiler.